U bevindt zich op: Home Over het onderzoek Wetenschappelijke Begeleidingsgroep

Wetenschappelijke Begeleidingsgroep

De Wetenschappelijke Begeleidingsgroep beoordeelt de kwaliteit en relevantie van het OBO en onderzoeksvoorstel.

De Begeleidingsgroep heeft het onderzoeksvoorstel en de commentaren van de buitenlandse experts getoetst op wetenschappelijke kwaliteit en relevantie. De Begeleidingsgroep is positief over het onderzoeksvoorstel, maar heeft als voorwaarde dat de voorbereiding van de metingen goed is. 

De deelnemers en voorzitter van de Begeleidingsgroep hebben een verklaring van belangen (download ZIP-bestand) getekend. Lees meer over de rol van de Begeleidingsgroep in de notitie Taken en werkwijze Begeleidingsgroep OBO

Deelnemers Begeleidingsgroep 

Als u informatie wilt delen, kunt u de deelnemers benaderen via de e-mail. Voor overige vragen over de Begeleidingsgroep kunt u contact opnemen met de coördinator van het onderzoek via info@bestrijdingsmiddelen-omwonenden.nl.

Naam en e-mailadres 

Rol 

Organisatie/affiliatie 

Willem Asman
willem.asman@gmail.com 

Wetenschap 

Viborg Tekniske Gymnasium (Denemarken) en Global Environmental Consultancy

Peter Boogaard
peter.boogaard@shell.com 

Bedrijfsleven

Shell Nederland

Marloes Busschers
marloes.busschers@ctgb.nl 

Openbaar bestuur 

College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb)

Wim Claessens
claessensagriservice@ zonnet.nl

Telers

Cumela Nederland 

Marcel Derks
mptmderks@hetnet.nl

Telers 

Agrariër 

Marjan Draaijer
marjan.draaijer@ziggo.nl 

Omwonenden

Omwonende 

Toon Driessen
a.c.l.driessen@nvwa.nl 

Openbaar bestuur

Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) 

Henk Fahner
h.fahner47@outlook.com

Omwonenden 

Omwonende 

Hans van der Heijden
vanderheijden.fam@zonnet.nl 

Telers 

Bloembollenteler

Harrie Hoeben
info@wingssprayer.nl 

Telers 

Wingssprayer 

Michael Houbraken
michael.houbraken@ ugent.be 

Wetenschap 

Universiteit Gent (UGent)

Astrid de Kort
nefyto@nefyto.nl 

Bedrijfsleven 

Nederlandse Stichting voor Fytofarmacie (Nefyto) 

Irene Kreis
ikreis@rcseng.ac.uk 

Wetenschap 

The Royal College of Surgeons of England (Engeland)

Marja Lamoree
marja.lamoree@vu.nl 

Wetenschap 

Institute for Environmental Studies (IVM, Vrije Universiteit Amsterdam)

Ree Meertens
r.meertens@maastricht university.nl

Wetenschap 

Maastricht University

Ad Ragas
a.ragas@science.ru.nl 

Wetenschap 

Radboudumc

Conno de Ruijter
deruijter@brabers.nl 

Bedrijfsleven 

Agrodis 

Henk van der Schee
h.a.vanderschee@nvwa.nl

Wetenschap 

Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) 

Greet Schoeters
greet.schoeters@vito.be

Wetenschap 

Vlaamse Instelling voor Toxicologisch Onderzoek (VITO)

Pieter Spanoghe
pieter.spanoghe@ugent.be

Wetenschap 

Universiteit Gent (UGent) 

Gerard Swaen
g.swaen@maastricht university.nl

Bedrijfsleven 

Maastricht University 

Aaldrik Tiktak
aaldrik.tiktak@pbl.nl 

Wetenschap 

Planbureau voor de Leefomgeving (PBL)

Manon Vaal
manon.vaal@vggm.nl 

Openbaar bestuur

Veiligheids- en Gezondheidsregio Gelderland Midden (VGGM)

Bram Verhave
bram@burostek.nl 

Omwonenden 

Stichting Bollenboos 

Jan-Paul Zock
jpzock@creal.cat 

Wetenschap
Geen lid meer sinds 01-01-2017 vanwege indiensttreding bij het RIVM

Institut de Salut Global Barcelona (ISGlobal, Spanje)

De voorzitter en het algemeen secretariaat van de Begeleidingsgroep worden door het RIVM ingesteld.

Naam en e-mailadres 

 

Organisatie/affiliatie

Erik Lebret
erik.lebret@rivm.nl 

Voorzitter

Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en Institute for Risk Assessment Sciences (IRAS, Universiteit Utrecht)

Rik Bogers
rik.bogers@rivm.nl 

Algemeen secretaris

Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)

Mark Montforts
mark.montforts@rivm.nl 

Algemeen secretaris en coördinator OBO

Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM)

Zoeken:

Service